O nas

Sklep internetowy Hwesta.eu powstał w 2010 roku i od tego czasu z powodzeniem działa na rynku odzieży militarnej i paramilitarnej, oraz akcesoriów taktycznych. Naszym odbiorcom, zarówno hurtowym, jak i detalicznym, oferujemy artykuły takich producentów, jak: 5.11, Inc., Alta®, BATAC®, Cold Steel®, Eze Lap ™, GK Professional®, Helikon-Tex®, MacTronic®, Mechanix®, Mora of Sweden®, Propper ™, Source®, Surplus.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów militariów i outdooru, przedstawicieli służb mundurowych, a także drużyny paintballowych i airsoftowych do zapoznania się z naszą ofertą. Na naszych stronach znajdziecie szeroki wybór artykułów, które sprawią, że realizacja Waszych pasji będzie dostarczać jeszcze więcej przyjemności: mundury, odzież funkcjonalną, obuwie taktyczne, latarki, plecaki, noże i wiele wiele innych.

Oferowane przez nas produkty sprzedajemy również na serwisie aukcyjnym eBay®, gdzie znajdziecie opinie na temat niezawodności naszej obsługi i szybkiej realizacji zamówień, jak również oceny sprzedawanych przez nas produktów.

Nasze konto na eBay®:

hwesta_eu_store

Nasze konto na europejskim amazonie:

HWESTA

Regulamin sklepu
 1. REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO hwesta.eu
  Właścicielem sklepu internetowego jest: Łukasz Lodwich, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Hwesta.eu Łukasz Lodwich, z siedzibą 66-627 Bobrowice, ul. Bobrowice 133; NIP: PL9261601068.
  Sklep prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.
  Sklep realizuje zamówienia poza terenem Polski, na terenie całego Świata;
  Złożenie zamówienia w sklepie hwesta.eu oznacza zaakceptowanie postanowień niniejszego regulaminu;
 2. WARUNKI OGÓLNE
  Towary dostępne w ofercie Sklepu pochodzą z legalnego źródła.
  Produkty prezentowane na stronie sklepu internetowego nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.
  Ceny towarów zamieszczonych w sklepie internetowym podane są w polskich złotych, euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich i zawierają podatek od towarów i usług (VAT). Ceny nie zawierają kosztów przesyłki. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia.
  Do każdego zamówienia wystawiany jest faktura VAT.
 3. REJESTRACJA KLIENTA
  Klient zobowiązany jest do zgodnego ze stanem faktycznym wypełnienia „formularza zamówienia”;
  Sprzedający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia, jeżeli dane podane przez Kupującego w formularzu będą niepełne lub jeżeli formularz zostanie wypełniony nieprawidłowo.
 4. PRZYJĘCIE I REALIZACJA ZAMÓWIENIA
  Sprzedający zobowiązuje się w ciągu 48 godzin od otrzymania zamówienia potwierdzić zamówienie u Kupującego drogą elektroniczną bądź telefoniczną. Czas ten może ulec zmianie, w przypadku, gdy wypada on w dni uznane za wolne od pracy.

  W zamówieniu Klient dokonuje:
  • Wyboru zamawianych towarów;
  • Oznaczenia sposobu dostawy oraz adresu dostawy i adresu wystawiania faktury
  • Wyboru sposobu płatności;

  Termin realizacji zamówień wynosi do 5 dni Zamówiony towar zostanie doręczony za pośrednictwem firmy kurierskiej FedEx, UPS, EMS lub Poczty Polskiej. Zamówienie będzie realizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawcy sklepu. W przypadku niedostępności towaru Klient zostanie o tym fakcie poinformowany z możliwością anulowania całości bądź części zamówienia. Klient ma prawo do odstąpienia od zawartej umowy bez podania przyczyny w terminie 10 dni.
  W przypadku pisemnego odstąpienia od umowy Klient zobowiązany jest do zwrotu towaru w terminie 14 dni. Koszt zwrotu towaru pokrywa klient. Prawu odstąpienia, o jakim mowa w pkt. 6 nie podlegają świadczenia o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą oraz świadczenia, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub, których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu oraz towary używane.
  Postanowienia określone, w pkt. 6 – 8 niniejszego działu nie mają zastosowania do Klientów niebędących Konsumentami.
 5. CENA TOWARU
  Ceny towarów zamieszczone na stronie internetowej Sklepu podawane są w polskich złotych, euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich i zawierają podatek VAT.
  Cena towaru jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie Sklepu, wprowadzania nowych towarów do oferty Sklepu, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach Sklepu bądź wprowadzania w nich zmian. Uprawnienie powyższe nie ma wpływu na ceny towarów w zamówieniach złożonych przed datą wejścia w życie zmiany ceny, warunków akcji promocyjnych lub wyprzedaży. Koszt dostawy zostanie uwzględniony w cenach towarów proporcjonalnie.
 6. FORMA ZAPŁATY I KOSZTY PRZESYŁKI
  Klient może wybrać następujące formy płatności:
  • przelew elektroniczny lub bankowy W przypadku wyboru płatności w formie przelewu elektronicznego lub bankowego zamówienie będzie realizowane po otrzymaniu potwierdzenia wykonania operacji od operatora płatności. Koszt przesyłki pokrywa Kupujący. Koszt przesłania zamówionego towaru zależy od formy płatności i sposobu wysyłki. Przy jednorazowym zamówieniu na kwotę powyżej 250 EUR / 220 GBP / 330 USD / 1000 PLN dla klientów z Unii Europejskiej koszt dostawy pokrywa Sprzedający.
 7. GWARANCJE I REKLAMACJE
  Klientowi przysługuje prawo złożenia reklamacji w sytuacji stwierdzenia niezgodności towaru z umową. W przypadku ewentualnych reklamacji należy skontaktować się ze Sprzedającym za pośrednictwem poczty e-mail lub zwykłej pisemnej. Warunkiem rozpatrzenia reklamacji jest przesłanie towaru na adres Sprzedającego. Towar może być również reklamowany bezpośrednio u jego producenta. Sprzedający nie przyjmuje przesyłek za pobraniem.
  Reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni od dnia otrzymania przez Sprzedającego reklamowanego towaru. Stwierdzenie niezgodności towaru z umową skutkuje naprawieniem towaru lub wymianą na nowy – nieuszkodzony. Jeżeli naprawa lub wymiana nie będą możliwe Sprzedający zwróci Kupującemu zapłaconą cenę.
 8. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  Sprzedający zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. Kupujący wyraża zgodę na przechowywanie i przetwarzanie tych danych dla celów marketingowych i ewidencyjnych tylko na potrzeby Sprzedającego. Kupującemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wniesienia żądania o zaprzestaniu ich wykorzystywania. Sklep zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu. Zmiana wchodzi w życie po 7 dniach od jej zamieszczenia na stronie internetowej Sklepu. Klienci Sklepu o zmianie regulaminu zostaną ponadto powiadomieni w drodze e-mail.
  W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu cywilnego, Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny oraz przepisy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu Cywilnego.
  Sądem właściwym dla sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.
  Niniejszy regulamin obowiązuje od dnia 18 stycznia 2013 roku.
Privacy Policy
Reklamacje / wymiana / zwrot

Jeśli towar nie spełnia Państwa oczekiwań możecie wymienić go, lub zwrócić w ciągu 14 dni od zakupu.
 
Towar odsyłany do nas w celu zwrotu, lub wymiany powinien:

 • nie nosić śladów użytkowania (w przypadku reklamacji powinien być czysty),
 • posiadać oryginalne metki,
 • w miarę możliwość być zapakowany w oryginalne opakowanie.

 
W przypadku nie spełnienia powyższych warunków, towar zostanie zwrócony do klienta na jego koszt.
 
Wymiana:
 
Towar, który chcą Państwo wymienić należy odesłać wraz z formularzem wymiany na podany niżej adres:
 
Hwesta.eu
Rozyckiego 1c/311
51-608 Wroclaw
Poland
 
Kwotę pokrywającą koszt wysyłki wymienionego towaru z Hwesta.eu do Klienta, prosimy umieścić w paczce, lub przelać na nasze konto (więcej szczegółów w zakładce „Sposoby płatności”).
 
Zwrot:
 
Towar, który chcą Państwo zwrócić należy odesłać wraz z formularzem zwrotu na podany niżej adres:
 
Hwesta.eu
Rozyckiego 1c/311
51-608 Wroclaw
Poland
 
Koszty zakupu zwracanego towaru zostaną zwrócone na konto podane w formularzu niezwłocznie po otrzymaniu paczki przez Hwesta.eu.
 
Reklamacje:
 
W przypadku otrzymania wadliwego towaru należy odesłać go wraz z formularzem reklamacji na podany niżej adres:
 
Hwesta.eu
Rozyckiego 1c/311
51-608 Wroclaw
Poland

Jeżeli w wyniku reklamacji przysługuje Państwu zwrot pieniędzy, kwota zostanie przelana na konto podane w formularzu reklamacyjnym niezwłocznie po rozpatrzeniu reklamacji.
 
Sprzedający nie przyjmuje przesyłek za pobraniem.

Legal note
Informacje o wysyłce

Towar wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej, oraz firm kurierskich DHL Express, DPD, FedEx, UPS i EMS.
Koszt wysyłki wyliczany jest indywidualnie dla każdego zamówienia i zależy od wagi wysyłanych produktów.

Sprzedaż hurtowa

Sprzedaż hurtowa dotyczy głównie produktów firmy Helikon-Tex®.

Warunki sprzedaży hurtowej:

 • Minimalna wartość zamówienia: 300 EUR
 • Koszt wysyłki pokrywa kupujący

0% podatku VAT:

Przy sprzedaży na terenie Unii Europejskiej firma kupująca zostanie zwolniona z polskiego podatku VAT, pod warunkiem posiadania europejskiego numeru podatnika VAT (VIES).

Potwierdzenie numeru VAT (VIES):

http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/?locale=pl

Przed wysyłką zamówienie zostanie sprawdzone i skorygowane pod względem dostępności produktów. O ewentualnych korektach poinformujemy drogą mailową.